O firmie

   Firma UCL…Parkiet została założona w 1996 roku przez Zbigniewa Dziewulskiego. Tajemniczy skrót UCL pochodzi od pierwszych liter słów: układanie, cyklinowanie i lakierowanie, gdyż właśnie tym zajmowaliśmy się na początku działalności. Firma jako jedna z pierwszych w Polsce oferowała usługi bezpyłowego cyklinowania. Wraz z rozwojem rynku i większym zapotrzebowaniem na tego typu usługi rozszerzono działalność firmy o handel parkietem i profesjonalną chemią parkieciarską. Docieramy do klientów przede wszystkim ziemi siedleckiej oraz szeroko pojmowanego Mazowsza. Firma należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy.

   W 2004 roku Zbigniew Dziewulski zdał egzamin w Izbie Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie uzyskując tytuł mistrza parkieciarstwa.

   Od 5 maja 2007 firma UCL.Parkiet posiada również sklep firmowy, w którym nasi klienci mają możliwość obejrzenia stałej i jedynej w Siedlcach ekspozycji, składającej się z podłóg, z drzew egzotycznych i krajowych. Jest to miejsce, w którym klienci mogą swobodnie zapoznać się z szeroką gamą parkietów, uzyskać fachową pomoc techniczną i wybrać optymalne rozwiązanie do własnego domu. W sklepie dostępna jest również chemia parkieciarska renomowanych firm.

   Wszystkie prace wykonywane są wg tradycyjnej i sprawdzonej technologii gwarantującej wysoką jakość. Przy realizacji stosujemy materiały najlepszych na rynku producentów, ściśle dopasowane do danego gatunku drewna.

   Aby zagwarantować doskonałą jakość realizacji nasi pracownicy uczestniczą w licznych szkoleniach organizowanych przez producentów chemii parkieciarskiej poszerzając swoją wiedze na temat nowych technologii. Zbigniew Dziewulski odbył wiele szkoleń w zakresie podłóg drewnianych i chemii parkieciarskiej w Niemczech, Włoszech, Szwecji oraz organizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Świadczą o tym liczne dyplomy i certyfikaty.